Niestety na dzień dzisiejszy nie posiadam żadnych informacji o dacie powstania, fundatorach oraz intencji w jakiej został wzniesiony. Daty wskazują na 200 lat istnienia kościoła lecz pewności brak.
Kapliczka przy ulicy Wiejskiej w Olszowej została wybudowana w 1945 roku. Jej fundatorem był Jan Ciecior, mieszkający wówczas w Olszowej. Budowy zaś podjęli się Johan i August Podolscy, również z Olszowej. Została ona postawiona w podzięce Bogu za szczęśliwy powrót mężczyzn z wojny. Co roku w Boże Ciało do kapliczki udaje się procesja, aby prosić Boga o dobre zbiory i zdrowie dla rodzin. Teraz kapliczka ta jest pod opieką rodziny Kubica, spokrewnionej z fundatorem. Rodzina ta jest „sąsiadem” kapliczki.
Drewniany krzyż znajdujący się na skrzyżowaniu ulic Polnej i Szkolnej w Olszowej został postawiony przed II wojną światową przez Emanuela Tiszbierek. Został on pod opieką rodziny Tiszbierek do 1972 roku. W tym samym roku krzyż ten złamał się. Przyczyną był zły stan drewna. Cieśla Engelbert Urbańczyk i Emanuel Tiszbierek zobowiązali się odremontować krzyż. W 1973 bądź 1974 roku Alfons Trepisor i Emanuel Tiszbierek umocnili krzyż betonową podstawą. Od tego czasu aż po dzisiaj krzyż ten jest pod opieką rodziny Trepisor.