Na skrzyżowaniu ulic Wolności i Suskiej znajduje się murowany krzyż, niestety na dzień dzisiejszy nie posiadam żadnych informacji o dacie powstania, fundatorach oraz intencji w jakiej został wzniesiony.
Krzyż znajdujący się na wysepce u zbiegu ulic Wolności i Walaszka został wzniesiony w 1889 r. W 1995 r. odmalowano go i dopiero wówczas umieszczono na nim kamienną tablicę z napisem: „Fundatorzy tego krzyża Franciszek i Józefa Rygol upraszają mijających o nabożny Ojcze Nasz i Zdrowaś Marya za nich, za konających i za dusze w czyśćcu cierpiące”.
Krzyż znajdujący się przed wejściem do miejscowego kościoła postawiony został w 1879 r. Umieszczone są na nim dwie kamienne tablice z wyrytymi napisami w języku niemieckim. Pierwszy brzmi: „Andenken an die Zeit da die Pfarrgemeinde Gr. Strehlitz den römischkatholischen Gottesdienst hier besuchte 1876-1883” – na pamiątkę czasów, kiedy wierni parafii Strzelce Opolskie brała tutaj udział w rzymskokatolickich nabożeństwach w latach 1876-1883.
Drugi to fragment listu św. Pawła do Rzymian: „Trübsal wirket Geduld, Geduld Bewährung, Bewährung aber Hoffnung und die Hoffnung macht nicht zu Schaden” Röm 5,3-5 – Ucisk wyrabia wytrwałość, wytrwałość cnotę, cnota nadzieję, a nadzieja zawieść nie może.
W 1903 r. została poświęcona druga kapliczka, której fundatorem była rodzina Kliczów. Wybudowano ją na pamiątkę tragicznego wypadku jaki wydarzył się w tym miejscu. Pod kołami furmanki zginęła dziewczynka (córka Kliczów). W tamtych czasach na jej ścianie wisiał obraz przedstawiający Pietę (zdjęte z krzyża ciało Pana Jezusa w ramionach matki). Od 1995 r. zastąpił go obraz wyobrażający Matkę Boską Fatimską.
Murowana i otynkowana kapliczka, na planie prostokąta z daszkiem siodłowym krytym dachówką, znajdująca się przy ul. Wolności, według opinii Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Opolu wzniesiona została w połowie XIX w. Wewnątrz kapliczki, wybudowanej przez rodzinę Siedlaczek, umieszczona została figura Jana Nepomucena.