Betonowy krzyż stoi nieopodal miejscowego kościoła. Został ufundowany w 1891 roku. Na krzyżu znajduje się wizerunek serca Chrystusa, otoczonego koroną cierniową.
Krzyż ten znajduje się przy drodze numer 94. Jest murowany. Pierwotnie znajdował się tuż przy szosie, lecz z powodu częstych wypadków został przeniesiony na obecne miejsce. Niestety nie udało się dotrzeć do informacji o dacie jego wybudowania i przesunięcia. Wiadomo natomiast, że krzyż ten postawiono ze względu na często zdarzające się w tym miejscu śmiertelne wypadki samochodowe.
Na krzyżu widnieje napis: „Krzyżu Chrystusa bądźże pozdrowiony”. Opiekują się nim mieszkańcy Suchej.
W pobliżu drogi lokalnej Sucha – Suchodaniec, przy ul. Powstańców Śląskich znajduje się murowany krzyż. Znajduje się on na posesji pana R. Noconia.
W 1917 r. dziadkowie obecnego opiekuna krzyża, Państwo P. i A. Nocoń postawili drewniany krzyż na pamiątkę objawienia Matki Boskiej w Fatimie. Po wojnie drewniany pierwotnie krzyż zastąpiono murowanym. Podczas wichury w 1947 r. krzyż został poważnie uszkodzony, a następnie wyremontowany przez Panią M. Nocoń, córkę wyżej wymienionych. W niezmienionym stanie krzyż przetrwał aż do dnia dzisiejszego.
Co roku, podczas dni krzyżowych, odbywa się procesja błagalna mieszkańców wsi o urodzaje i pomyślne zbiory.
Murowana kapliczka św. Floriana, znajdująca się przy ul. Kościelnej, pochodzi z przełomu XVIII/XIX w. Postawiono ją w miejscu, gdzie niegdyś zginął strażak.
Ma kształt słupa, dwukondygnacyjnego, z trzema półkolistymi arkadami na zwieńczeniu. Nakryta jest namiotowym daszkiem gontowym. W niszy umieszczona została półmetrowa, ludowa rzeźba wyobrażająca św. Floriana.
Kronika strażackiej wzmiankuje, że w 1989 r., podczas obchodów 90-lecia miejscowej Straży Pożarnej, kapliczka została ponownie poświęcona przez miejscowego proboszcza.
Każdego roku, podczas dni krzyżowych, wierni zebrani wokół kapliczki modlą się o urodzajne plony i ochronę przed ogniem.
Z pierwszej połowy XIX w. pochodzi kwadratowa kapliczka murowana, nakryta daszkiem gontowym, położona tuż przy kościele parafialnym. Prawdopodobnie przetrwała do dnia dzisiejszego w stanie nienaruszonym.
Kapliczkę ufundował i wybudował graf von Strahwitz na pamiątkę zamordowanej żony i córki. Ciała obu kobiet i jeszcze czterech innych osób spoczywają pod kościołem p.w. św. Bartłomieja w Suchej.
Wewnątrz kapliczki znajduje się murowany ołtarzyk, nad którym wisi duży obraz przedstawiający Pana Jezusa. Obecnie znajduje się ona pod opieką p. B. Skowronek.
Strona 1 z 2