Piękny krzyż, wykonany z piaskowca znajduje się na skrzyżowaniu ulic Gogolińskiej z Biadaczową. Pierwotny, zatarty w trakcie kolejnych lat, napis widniejący na krzyżu został odtworzony i wyryty ponownie przez p. E. Strzałka w 2001 r.. Brzmi on: „Herr, gib ihnen die ewige Ruhe” (Panie daj im wieczne spoczywanie).
> > >>
Drewniany krzyż znajduje się na polu należącym do p. Wyrwoła, przy ul. Gogolińskiej. Wiadomo, że został ufundowany w następnie tragicznego wydarzenia (nie wiadomo dokładnie jakiego), jednak szczegóły toną w mrokach historii.
Niestety na dzień dzisiejszy nie posiadam żadnych informacji o dacie powstania, fundatorach oraz intencji w jakiej został wzniesiony.
Kamienny krzyż znajdujący się nieopodal remizy strażackiej pochodzi z 1896 r. Jego fundatorami było małżeństwo M. i E. Pasur, jak wynika to z wyrytego na nim napisu: „Fundato ME Pasur 1896”. Z jego powstaniem wiąże się ciekawa historia.
Kaplica znajdująca się w środku wsi wybudowana została w 1925 r. i zastąpiła starszą, stojącą na tym miejscu kapliczkę z 1918 r., która mieszkańcy wznieśli jako podziękowanie za przetrwanie w zdrowiu I wojny światowej. Głównym fundatorem nowej kapliczki był p. Wiktor Niepala, ówczesny sołtys, który dostarczył także niezbędnego budulca (drzewo i kamień).