Krzyż stojący na skrzyżowaniu ulic: Polnej i Krzyżowej ufundowany został przez mieszkańców Rozmierzy ok. 1870 r. Stał najpierw na cmentarzu, który się tam kiedyś znajdował, za czasów, gdy miejscowość znajdowała się w innym miejscu. Pochowano na nim wiele osób, którzy zmarli na cholerę.
Krzyż stojący na skrzyżowaniu ulic: Powstańców Śląskich i Wyzwolenia ufundowany został przez rodzinę Piontek w 1908 r. w podziękowaniu za wyleczenie z choroby panującej w rodzinie, od której w kilku kolejnych pokoleniach zmarło wiele osób, a pozostała tylko jedna, imieniem Agnes, która ufundowała ten krzyż.
Czytaj więcej: Rozmierz - krzyż przy ulicy Powstańców Śląskich
Krzyż stojący przy drodze prowadzącej w kierunku Suchej pochodzi z 1912 r. Został ufundowany przez rodzinę Gomoła. Jego opiekunem jest św. Marek, do którego corocznie z procesja udają się mieszkańcy Rozmierzy i Suchej (dawniej była to jedna parafia). Spotykając się i modląc przy tym krzyżu, ludzie proszą Boga o dobre urodzaje i zbiory, a także wydajne plony dla wszystkich rolników z całej parafii.
Krzyż przydrożny znajdujący się przy ulicy Wyzwolenia postawiono około 1860 roku przez rodzinę Urbańczyk, z prośba o uwolnienie od klęsk trapiących rodzinę. Przez kilka pokoleń umierało w rodzinie wiele kobiet, żon i matek, w bardzo młodym wieku (nawet 16 lat).
Krzyż na placu kościelnym został ufundowany przez rodzinę Zimon w 1885 r. jako wotum błagalne o szczęśliwe przeżycie dziecka oddanego do rodziny zastępczej.
Strona 1 z 2