Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

            Nie można ustalić dokładnej daty zbudowania kapliczki pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej, która znajduje się we wsi Rozmierka przy ul. Strzeleckiej. Wstępny okres powstania tej kaplicy datuje się na koniec XVIII wieku.

 


            Pierwotnie w środku kaplicy znajdowała się zabytkowa figura św. Jana Nepomucena, którą zastąpił unikatowy obraz z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, przemycony podczas II wojny światowej przez jednego z mieszkańców tej wsi. Obecnie figurę tego świętego umieszczono w ganku kaplicy.
 W roku 1925 jedna z zamożniejszych rodzin w Rozmierce ufundowała murowany krzyż który stoi tuż obok kaplicy do dnia dzisiejszego. 
           Z racji tego że Rozmierka nie posiadała jeszcze w tamtych czasach swojego kościoła odbywały się tam w miesiącach Maryjnych nabożeństwa Majowe i różańcowe. Odprawiano również sporadyczne Msze Św. ku czci tej Patronki.
           Od 1980 roku regularnie co czwartek odprawiano Mszę Św. dla wszystkich mieszkańców, a raz w miesiącu gromadzili się ludzie chorzy i starcy. Trwało to do roku 1982 kiedy został poświęcony nowo wybudowany kościół w Rozmierce.