Krzyż umiejscowiony przy drodze wiodącej w kierunku Suchej został ufundowany w roku 1920 przez Filipa, Antoniego i Franciszkę Skóra. Zbudowano go żeby uczcić pamięć zmarłej w tragicznym wypadku kobiety, zabitej przez konie, właśnie w tym miejscu, gdzie aktualnie znajduje się krzyż.
Fundatorzy, wotum, jak również dokładna data powstania tego krzyża nie są znane. Prawdopodobnie powstał na przełomie XIX i XX w. Widniał na nim niemiecki napis. Po wycofaniu się wojsk niemieckich z tych obszarów, wraz z zakończeniem drugiej wojny światowej, wydano polecenie zamurowania napisu i wszystkich innych w języku niemieckim. Krzyż w marcu 2016 został zniszczony przez samochód. Krzyż został odbudowany w roku 2018 a 10 V 2018 został poświęcony przez proboszcza Norberta Noconia.Chrystus znajdujący się s krzyżu został przekazany przez Romana Dethloffa.
W środku kolonii dworskiej od początku lat 80-tych XX wieku stoi masywny krzyż z polskim napisami „Wykonało się” oraz „ku pamięci mieszkańcom kolonii”. Obok z kamienia wmurowano grotę ogrodową, w której umieszczono za szkłem duża figurę Matki Boskiej. Odbywają się tam nabożeństwa majowe i różańcowe.
Krzyż i grota zostały ufundowane w roku 1982.
Nieopodal sklepu wiejskiego po lewej stronie drogi na lekkim pagórku stoi kolumna kapliczna. W jej niszy znajduje się obraz św. Franciszka odbierającego stygmaty.
Nikt z mieszkańców nie może wyjaśnić pochodzenia tego świątka, podać daty jego powstania, jak również jego fundatorów. Krążą o nim dwie historie. Jedna mówi, że na trasie Wrocław-Kraków, na której znajduje się Suchodaniec, ludzie poszukiwali pracy. W wiosce tej znajdował się tartak, który oferował im kilka miejsc pracy. Żeby dać znak o istnieniu wioski i tartaku postanowiono postawić malutką kapliczkę na wzgórzu. Z dnia na dzień przyciągała ona coraz to więcej osób, więc spełniła swoją rolę.
W środku wioski, tuż obok małego stawu znajduje się skromna kapliczka wiejska, zbudowana prawdopodobnie ok. 1756 r. Taka data został wykuta na znajdującym się w niej dzwonie. Jej Fundatorzy pozostają nieznani, pozostały po nich jedynie inicjały wyryte na dzwonie ’’J.G.V.S’’. Umieszczony w kapliczce dzwon ma 22cm średnicy i 16 cm wysokości, a zawieszenie jest długie na 7,5 cm. Przy remoncie obiektu pierwotny dzwon (podówczas już pęknięty) został zdjęty, a na jego miejscu umieszczono nowy, pochodzący z byłego DOMINIUM HRABIOWSKIEGO. Ostatni remont kapliczki odbył się w roku 2001.