Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kapliczka zbudowana została przez młynarza Antoniego Michnika w 1840 roku. Miał on dwie córki, które również poślubiły młynarzy, a w owych czasach było to intratny i dochodowy zawód, gdyż ludzie w większości sami wypiekali chleb w domowych piecach. Stąd też niejednokrotnie byli oni fundatorami krzyży, kapliczek, itp. Młynarz Michnik, wdzięczny Bogu za bogactwo, jakim go obdarzył, ufundował więc kapliczkę w swojej rodzinnej miejscowości. Po jego śmierci kapliczką opiekowali się jego potomkowie.

 

Pierwotnie w kapliczce znajdować się miała drewniana figura Matki Boskiej Fatimskiej, lecz ta zaginęła i obecnie zastępuje się umieszczona w tym miejscu i stojąca aż po dziś dzień figurka gipsowa.
Co roku w kapliczce odbywają się nabożeństwa majowe i różańcowe. Ponadto spełnia ona inną ważną rolę w parafii, jest bowiem ośrodkiem kultu Matki Boskiej Fatimskiej. Przez pewien czas (1972-1984) odbywały się w niej także lekcje religii dla dzieci przedszkolnych.
Raz w roku, we Wszystkich Świętych, w kapliczce odprawiana jest msza św. połączona z procesją na pobliski cmentarzyk, na którym spoczywają tragicznie zmarłe ofiary II wojny światowej.