foto1
Kapliczka w Strzelcach Opolskich
foto1
Krzyż w Ligocie Czamborowej
foto1
Napis na krzyżu w Rożniątowie
foto1
Napis na krzyżu w Jaryszowie
foto1
Napis na krzyżu w Kadłubcu
Kapliczki i krzyże przydrożne mijamy codziennie ale rzadko zastanawiamy się nad ich historią. Postawiono je w różnych intencjach, nierzadko kryją się za nimi tragiczne historie. Postaram się przedstawić historię tych z powiatu strzeleckiego a jest ich około 400.O projekcie

Kapliczki Powiatu Strzeleckiego

Galerie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Borycz - murowana kapliczka

Na skrzyżowaniu ulic: Wolności i Wojska Polskiego w Boryczy znajduje się murowana z cegly kapliczka. W miejscu, gdzie dziś stoi kapliczka dawniej był rów. Kiedyś zdarzył się w tym miejscu tragiczny wypadek.

 

 

 

W czasie burzy z wichurą przewróciła się tam furmanka z sianem zabijając kobietę. Mieszkańcy umieścili w tym miejscu na pamiątkę tego wydarzenia obrazek. 20 lipca 1934 roku panowie: P. Hendel i T. Glück wybudowali kapliczkę. W jej trzech niszach umieszczono trzy figury wyobrażające: Matkę Boską (w środku), św. Józefa z dzieciątkiem Jezus (z lewej strony) oraz św. Franciszka z dzieciątkiem Jezus (z prawej strony). 

 

 Borycz - murowana kapliczka

 Galeria zdjęć wraz dokładnym usytuowaniem

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Copyright © 2021 Kapliczki Powiatu Strzeleckiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.