foto1
Kapliczka w Strzelcach Opolskich
foto1
Krzyż w Ligocie Czamborowej
foto1
Napis na krzyżu w Rożniątowie
foto1
Napis na krzyżu w Jaryszowie
foto1
Napis na krzyżu w Kadłubcu
Kapliczki i krzyże przydrożne mijamy codziennie ale rzadko zastanawiamy się nad ich historią. Postawiono je w różnych intencjach, nierzadko kryją się za nimi tragiczne historie. Postaram się przedstawić historię tych z powiatu strzeleckiego a jest ich około 400.O projekcie

Kapliczki Powiatu Strzeleckiego

Galerie

Dzisiaj udało mi się zrobić ostatnie zdjęcia i zebrać pozycję GPS do ostatnich obiektów (narazie). Mogę wreszcie z dumą oznajmić, że mam ok 95% obiektów na terenie powiatu strzeleckiego sfotografowane i umieszczone na mojej mapie obiektów. Zdaję sobie sprawę, że brakuje mi co najmniej 10 obiektów o których wiem ale nie mogłem do nich dotrzeć lub ich po prostu nie znalezłem oraz jest jeszcze pewna ilość obiektów, o których nie wiem ale może dzięki życzliwości internautów o nich się dowiem. Mam ok. 400 obiektów. Najbardziej jestem dumny z mapy, która pokazuje ogrom pracy.

Teraz czas na dalsze pracy w planach mam:

- uaktualnienie zdjęć w galerii

- zmianę nazw obiektów w artykułach tam aby można było je lepiej identyfikować

- ułatwienie nawigacji na stronie

- przygotowanie albumu ze zdjęciami

 

Na dzień dzisiejszy gotowe są Balcarzowice, przy opisie obiektów umieściłem odnośniki do galerii oraz dodałem możliwość wysłania do mnie wiadomości z informacjami o historii obiektu. Na mapie znaczniki zostały wzbogacone o odnośniki do opisu i galerii.

 

 

Jak zwykle proszę o wszelkie informację o kapliczkach i krzyżach w naszym powiecie.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2021 Kapliczki Powiatu Strzeleckiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.